انتخاب دسته بازی برای کامپیوتر

امروزه خیلی از کنسول های بازی و حتی بازی هایی با پلتفرم PC نیاز به دسته کنترل کننده دارند. درچند سال اخیر هم ۹۹% کنسول های بازی با این سیستم ساخته می شود یعنی به سیستم کنترل کننده مجهز شده اند.
در این مقاله قصد داریم ویژگی هایی که برای خرید دسته یا کنترل کننده بازی لازم است را بیان کنیم و امیدواریم که از مطالب بهره کافی ببرید.
انتخاب دسته بازی برای کامپیوتر

اندازه و ابعاد دسته بازی :
اندازه و ابعاد دسته بازی باید به گونه ای باشد که به راحتی در دستان گیمر قرار گیرد و کاربر با آن احساس راحتی کند و بتواند بر روی کلیدها و دکمه های دسته گیم سوار باشد و معمولا تمام شرکت های سازنده دسته گیم این بخش را در ساخت دسته های خود لحاظ می کنند.
انتخاب دسته بازی برای کامپیوتر

جنس بدنه دسته بازی :
جنس دسته بازی باید از موادی تشکیل شده باشد که وقتی گیمر در زمان زیاد دسته را در دست می گیرد با عرق کردن وخیس شدن، دسته سُر نخورد. به نظر من این امر در دسته های SONY PS2 رعایت نشده بود و وقتی که در دستانتان می گرفتین با عرق کردن دسته به راحتی سر می خورد ولی به دلیل انحنای زیاد قالب دسته، کمی از این مشکل جلوگیری می کرد.
انتخاب دسته بازی برای کامپیوتر

استحکام کلید ها :
کلیدهای یک دسته گیم که از ارکان مهم و اصلی یک دسته محسوب می شود باید طوری طراحی شده باشد که توان تحمل تمام فشارها و ضربه های وارده به آن را داشته و به قول معروف (اخ) نگوید!
انتخاب دسته بازی برای کامپیوتر

بخشی دیگر از کلیدها قسمت زیرین آن هاست. اگر دسته بازی را باز کرده باشید در زیر کلیدها چند لاستیک پلاستیکی قرار گرفته است این لاستیک ها نقش انتقال داده ها را بازی می کنند به طوری که وقتی بر روی کلیدی فشار وارد می کنید، فشار آن باعث پایین رفتن آن لاستیک شده و این فرایند به برد دسته فشار وارد می کند که باعث عمل دسته گیم می شود. پس باید جنس این لاستیک طوری باشد که هیچگونه پارگی و یا مشکل دیگری برایش به وجود نیاید. این امر در دسته های کنسول های جدید مانند پلی استشن ۳ و ۴ و ایکس باکس ها به طور کامل رعایت شده است.
انتخاب دسته بازی برای کامپیوتر

دسته بی سیم یا باسیم :
امروزه با پیشرفت در ساخت دسته گیم، این محصولات به سوی بیسیم شدن می روند. حال باید ببینیم بی سیم یا با سیم بودن دسته گیم چه تفاوتی دارد؟ در زیر به طور مختصر در مورد هر یک توضیح داده می شود.
انتخاب دسته بازی برای کامپیوتر

دسته های بی سیم :
مزایای این نوع دسته این است که می توان آن ها را تا برد مشخصی از دستگاه دورتر نگه داشت که این امر باعث می شود، گیمر به طور راحت هر جایی که می خواهد بنشیند و به بازی خود ادامه دهد و کنترل بهتری بر روی بازی داشته باشد که خود یک مزیت بزرگ به حساب می آید.
انتخاب دسته بازی برای کامپیوتر

انتخاب دسته بازی برای کامپیوتر

انتخاب دسته بازی برای کامپیوتر

انتخاب دسته بازی برای کامپیوتر

دسته های باسیم :
این نوع دسته ها از نظر جابجایی محدود می باشند و فقط به اندازه طول سیم دسته می توان آن ها را جابجا کرد که نقطه ضعف آن ها می باشد، ولی در عوض شاید این نوع دسته ها از دسته های بیسیم عمر بیشتری داشته باشند !
انتخاب دسته بازی برای کامپیوتر

شوک یا لرزش دسته بازی :
این سیستم که یکی از سیستم های جالب است روی اکثر دسته ها وجود دارد. این سیستم به هیجان بازی کمی اضافه می کند به طور مثال وقتی که یک مسابقه رالی بازی می کنید هنگام برخورد با دیوارها و هر چیز دیگری به صورت اتوماتیک به لرزش در می آید که حس عجیبی را به گیمر منتقل می کند. که البته دسته های شک دار به طور قابل توجهی گرانتر از دسته های ساده هستند و باید ببینید که آیا به همچین امکانی نیاز دارید یا خیر.
انتخاب دسته بازی برای کامپیوتر

قیمت دسته های بازی :
قیمت های دسته بازی بر اساس نوع آن ها مشخص می شود. اکثرا دسته هایی که بی سیم هستند از دسته های با سیم گران تر هستند. در کل نباید فراموش کرد که برای بازی کردن خوب به یک دسته خوب هم نیاز دارید پس از قیمت گران دسته ها وحشت نکنید. به قول معروف هر چقدر پول بدی همونقدر آش می خوری.
انتخاب دسته بازی برای کامپیوتر

انتقال داده های یک دسته :
همان طور که می دانید انتقال داده ها ارسال اطلاعات از یک کنترل کننده به گیرنده می باشد که بعد از کلیدها ارکان اصلی را در دسته اجرا می کنند. برای مثال وقتی که کلیدی رو می فشارید از طریق یک رابط باسیم یا بیسیم به دستگاه انتقال پیدا می کند.
پس به این قسمت هم باید توجه ویژه داشت که انتقال داده های یک دسته عالی بوده و به سرعت داده ها را به دستگاه منتقل کند.
انتخاب دسته بازی برای کامپیوتر

جمع بندی :
در هنگام خرید :
۱-باید به ظاهر و کلیدهای دسته توجه کنیم و ببینیم دسته ای که می خواهیم بخریم از استحکام بالایی برخوردار است یا خیر.
۲-باید توجه داشته باشیم که بر روی دسته چه امکانات جانبی وجود دارد. که عبارتند از : شوک و کنترل کننده شوک و امکاناتی از قبیل آن

دست آخر باید بگویبم که شما سزاوار داشتن بهترین ها هستید. پس همیشه بهترین را انتخاب کنید.
آدرس مطلب:
http://www.ecome.ir/index.php?newsid=43
نظرات: (0)